{{user.isim}} {{user.soyisim}}

Odamızdan Haberler

Odamızdan Haberler

TOBB İl Genç ve Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Seçimleri Bilgi Notu

TOBB İL KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU İCRA KOMİTESİ VE

TOBB İL GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU İCRA KOMİTESİ SEÇİMLERİ

Sayın Üyemiz,

Türkiye’de girişimciliğin özendirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek amacıyla, Oda/Borsalar bünyesinde faaliyetlerini yürüten Türkiye’nin en büyük girişimci ağı TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu ile TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu üyelik başvuruları başlamıştır.

Başvurular 3 Temmuz 2023 Pazartesi günü itibariyle https://girisimcilik.tobb.org.tr adresinden online olarak başlamış olup, 8 Eylül 2023 Cuma günü saat 17:00’ye kadar devam edecektir.

Çayeli Ticaret ve Sanayi  Odası’nın Kurul üyelik kontenjanı Çayeli Ticaret ve Sanayi Odası meclis üyesi sayısı (14) ile sınırlıdır. Bu nedenle başvuruların ivedilikle gerçekleştirilmesi önem arz etmektedir. 

  • İl Kadın Girişimciler Kuruluna üye olabilmek için; ÇayeliTicaret Odası üyesi, gerçek kişi tacir veya tüzel kişilerin ortağı, yönetim kurulu üyesi veya yöneticisi (TC Kimlik Numarasının Mersis sisteminde kayıtlı)  olması gerekmektedir.
  • İl Genç Girişimciler Kuruluna üye olabilmek için; 40 yaşından gün almamış (1984 yılı ve sonrası), ÇayeliTicaret Odası üyesi, gerçek kişi tacir veya tüzel kişilerin ortağı, yönetim kurulu üyesi veya yöneticisi (TC Kimlik Numarasının Mersis sisteminde kayıtlı) olması gerekmektedir.

Ayrıca,  üniversite ya da yüksekokulda görev yapan akademisyenler ve girişimcilik konusunda çalışmalar yürüten üniversite öğrencileri ile birlikte toplum nezdinde saygınlık uyandıran diğer gerçek kişiler de kurul üyesi sayısının %20’sini aşmayacak şekilde kurul üyesi olabilmektedir.

Çayeli  Ticaret ve Sanayi Odası  Yönetim Kurulu tarafından onaylanan üyelik başvuruları, TOBB Girişimcilik Bilgi Sistemi’ne yüklenecektir.

İlçe Kurul Üyeleri arasından İl İcra Komitesi Üyeliğine aday olacakların adaylık başvuruları, 11 Ekim 2023 - 17 Ekim 2023 tarihleri arasında dilekçe ve ekinde aday olabilme şartını tevsik eden adli sicil belgesi ile birlikte mesai bitimine kadar Çayeli Ticaret ve Sanayi Odası ’na yapılacaktır.

Başvurusunu tamamlamış İcra Komitesi Üyeliği adaylarının yer aldığı liste, 18 Ekim 2023 Çarşamba günü mesai başlangıç saatinden itibaren seçimin gerçekleştirileceği  Çayeli Ticaret ve Sanayi  Odası hizmet binasında bulunan ilan yerlerine asılmak ve/veya internet sitesinde yayınlanmak suretiyle duyurulacaktır.

İcra Komitesi seçimleri 19 Ekim 2023 Perşembe günü 10:00-17:00 saatleri arasında Odamız Hizmet Binasında fiziki olarak gerçekleştirilecektir.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından gönderilen seçim takvimi ile kurulların mevzuatlarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

 

Saygılarımızla, 

 


TOBB Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi

İndir (217,52 KB)

TOBB Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi

İndir (217,75 KB)

Seçim Takvimi

İndir (196,49 KB)

Yorum Yaz


Benzer Odamızdan Haberler

Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri Genelgesi Yayımlandı
Çayeli Ticaret ve Sanayi Odası Personellerinden Birlik Yemeği
Ramazan Gıda Yardım Paketlerinin Dağıtımı Hakkında
Ölçü ve Ölçü Aletlerinin Periyodik Muayeneleri İçin Son Gün 28 Şubat
İhracatta Riskler ve Müşteri Bulma Yöntemleri Eğitimi Hk
Odamız heyetinden Rize Valisi Sn. Kemal Çebere ziyaret